آهورا دانلود

» سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – دسترسی بازرسان آمریکایی به زرادخانه اتمی کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ/ موافقت اون با نابودی موشک های بالستیک/ انتقال زندانیان آمریکایی در کره شمالی به هتل,

سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – دسترسی بازرسان آمریکایی به زرادخانه اتمی کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ/ موافقت اون با نابودی موشک های بالستیک/ انتقال زندانیان آمریکایی در کره شمالی به هتل,

دیدگاه‌ها برای سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – دسترسی بازرسان آمریکایی به زرادخانه اتمی کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ/ موافقت اون با نابودی موشک های بالستیک/ انتقال زندانیان آمریکایی در کره شمالی به هتل, بسته هستند
به گزارش پرشین نیوز نیوز،روزنامه آساهی ژاپن نوشت: گروهی از کارشناسان اتمی و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا برای یک سفر یک هفته‌ای در اواخر آوریل سال جاری میلادی وارد کره شمالی شدند.

گفت‌وگوها با دولت پیونگ یانگ به توافق این کشور برای انهدام زرادخانه موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای منتهی شد.با این حال چارچوب زمانی و آنچه قرار هست پیونگ یانگ در مقابل این توافق دریافت کند نامعلوم هست.

همچنین دولت کره شمالی موافقت کرد تا برای نخستین بار به بازرسان اجازه دسترسی به زرادخانه اتمی‌اش را بدهد.

این مذاکرات پیش از نشست برنامه ریزی شده میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برگزار شده هست.

همچنین قرار هست خلع سلاح کامل اتمی شبه جزیره کره در این نشست مطرح شود.

 

رهبر کره شمالی خطاب به چین: به خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره پایبندم

به گزارش الف، رهبر کره شمالی در دیدار امروزش (پنجشنبه) با وزیر امور خارجه چین بر پایبندی‌اش بر خلع سلاح اتمی تاکید کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی همچنین، در دیدار با وانگ‌یی، وزیر امور خارجه چین در پیونگ یانگ به وی گفت که تغییرات مثبت اخیر در شبه جزیره کره برای یک راه‌حل صلح آمیز بسیار مفید هست.

وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: کیم جونگ اون گفته هست که دستیابی به خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره گزینه اصلی از جانب کره شمالی محسوب می شود.

 در همین حال وزیر امور خارجه چین نیز گفته هست که رهبر کره شمالی مذاکره را فرصتی مغتنم شمرده و تصمیم جدی گرفته و به دنبال تغییرات مثبت هست.

 

انتقال زندانیان آمریکایی در کره شمالی به هتل

کره شمالی سه زندانی آمریکایی را از اردوگاه‌های کار اجباری به یک هتل منتقل کرده هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، براساس گزارش مسئول رسیدگی به امور ربوده شدگان در کره شمالی، این سه تبعه آمریکایی به نامهای کیم هاک سونگ، کیم سانگ دوک و کیم دونگ چول از اردوگاه‌های کار اجباری در حومه پیونگ یانگ به یک هتل منتقل شده‌اند.

این فعال کره جنوبی همچنین اعلام کرد که این انتقال پیش از نشست میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در اواسط سال جاری میلادی صورت گرفته هست.

براساس گزارش‌های موجود این سه تبعه آمریکایی به اتهام انجام اقدامات خصمانه علیه دولت پیونگ یانگ و مردم کره شمالی به حبس محکوم شده بودند و به خاطر نشان دادن حسن نیت از سوی کره شمالی و پیش  از مذاکرات آزاد شده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا هنوز آزادی این سه تبعه ایالات متحده را تایید نکرده هست. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: همانطور که همه می‌دانند دولت قبلی خواستار آزادی گروگان‌ها در اردوگاه‌های کار اجباری کره شمالی بوده اما هیچ فایده‌ای نداشت.  

نوشته سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – دسترسی بازرسان آمریکایی به زرادخانه اتمی کره شمالی برای نخستین بار در تاریخ/ موافقت اون با نابودی موشک های بالستیک/ انتقال زندانیان آمریکایی در کره شمالی به هتل, اولین بار در پرشین نیوز. پدیدار شد.

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.