آهورا دانلود

» سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب را داده هست!,

سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب را داده هست!,

دیدگاه‌ها برای سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب را داده هست!, بسته هستند


تاريخ انتشار:
۰۴:۲۷ – ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند


کد خبر: ۱۱۹۵۴۰

تعداد نظرات : ۰


این سخنان، مستقیم‌ترین اتهامی هست که تا کنون علیه رئیس جمهوری روسیه مطرح شده هست.به گزارش پرشین نیوز نیوز،بوریس جانسون، وزیر خارجۀ بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که «به احتمال زیاد» ولادیمیر پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب برای حمله به جاسوس سابق روس را داده هست.

به گزارش یورونیوز، جانسون گفت که نزاع دولت بریتانیا با مردم روسیه و روس‌های مقیم بریتانیا نیست بلکه نزاع لندن با «کرملین و تصمیمات پوتین هست». او تاکید کرد که این دستور ولادیمیر پوتین بوده هست که برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم، از یک گاز عامل اعصاب در خیابان‌های بریتانیا و در خیابان‌های اتحادیه اروپا استفاده شود.

این سخنان، مستقیم‌ترین اتهامی هست که تا کنون علیه رئیس جمهوری روسیه مطرح شده هست.

در پی مسموم شدن سرگی اسکریپال، جاسوس دوجانبۀ روس ۴ مارس در شهر سالزبری بریتانیا با گاز اعصاب، ترزا می نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه ۱۴ مارس اعلام کرد که ۲۳ دیپلمات روس از این کشور اخراج می‌شوند با این وجود خانم می از متهم کردن آقای پوتین بطور مستقیم در این پرونده خودداری کرد.

در واکنش، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد: «هر نوع اشاره به رئیس جمهوری ما در این موضوع، تکان دهنده هست و یک سوء رفتار دیپلماتیک نابخشودنی محسوب می‌شود.»

روسیه تا کنون بارها اتهامات مطرح شده از سوی بریتانیا در این پرونده را رد کرده و «بی اساس» خوانده و هشدار داده هست که به زودی اقدام لندن در اخراج دیپلماتهای این کشور را تلافی خواهد کرد.

لاوروف: دیگر به اتهامات لندن توجهی نخواهیم کرد

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز روز جمعه اعلام کرد که مسکو دیگر به اتهاماتی که از سوی بریتانیا در موضوع مسمومیت جاسوس روس مطرح می‌شود، توجهی نخواهد کرد.

 لاوروف که برای شرکت در نشست سوریه به آستانۀ قزاقستان سفر کرده بود اعلام کرد که رفتار ترزا می نقض توافقنامه‌های بین‌المللی هست

 لاوروف همچنین در واکنش به سخنان گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا گفت: «احتمالا این سخنان به دلیل تربیت پایین زده شده هست.»

وزیر دفاع بریتانیا یک روز پیش از این با اشاره به فعالیتهای مخرب روسیه در سطح بین‌الملل از جمله فعالیتهای سایبری و تهدیدات نظامی روسیه گفته بود که روسیه باید «گم و خفه شود».

نوشته سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز – پوتین شخصاً دستور استفاده از گاز اعصاب را داده هست!, اولین بار در پرشین نیوز. پدیدار شد.

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.