آهورا دانلود

» عبور یک شهاب سنگ از اتمسفر، آسمان میشیگان را روشن کرد [تماشا کنید]

عبور یک شهاب سنگ از اتمسفر، آسمان میشیگان را روشن کرد [تماشا کنید]

دیدگاه‌ها برای عبور یک شهاب سنگ از اتمسفر، آسمان میشیگان را روشن کرد [تماشا کنید] بسته هستند

اخیراً یک شهاب سنگ وارد اتمسفر زمین شده و پس از ورود به آسمان ایالت میشیگان، برای لحظه ای کوتاه شهر خاموش دیترویت را روشن کرد. سازمان زمین شناسی ایالات متحده تایید کرده که این شهاب سنگ در فاصله 5 مایلی از شهر نیو هیون در میشیگان وارد اتمسفر زمین شده و پس از برخورد با زمین، زلزله ای 2 ریشتری در منطقه به همراه آورده است.

ویدیوهایی که در سراسر شبکه های اجتماعی منتشر شده اند، روشنایی کوتاه مدت این شهاب سنگ در آسمان و سپس برخورد با زمین را نمایش می دهند. افرادی که قادر به تماشای این رخداد از نزدیک بوده اند می گوید روشنایی لحظه آسمان، با صدای انفجاری مهیب پس از چند دقیقه همراه بوده است.

مقامات ناسا تایید کرده اند که این رویداد در ساعت 20:08 به وقت محلی به وقوع پیوسته است. این سازمان مشغول به جمع آوری اطلاعات بیشتری از این اتفاق است که به گفته آنها «رویدادی بزرگ» و نادر برای میشیگان به حساب می آید. بیل کوک از دفتر زیست بوم شهاب سنگ در آلاباما تخمین زده که این شهاب سنگ 1 یا 2 متر طول داشته و با وزنی بیشتر از 1 تُن، مسیری 64 هزار الی 80 هزار کیلومتری را پیموده تا به زمین برسد.

ناسا شهاب سنگ ها را سنگ هایی در فضا توصیف می کند که پس از ورود به اتمسفر یک سیاره، به سطح آن سقوط می کنند. نور بسیار روشنی که نیز در جریان این رخداد ساطع می شود، ناشی از اصطکاک سنگ با اتمسفر است.

The post عبور یک شهاب سنگ از اتمسفر، آسمان میشیگان را روشن کرد [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.