آهورا دانلود

» مجله خبری: نقد و بررسی قسمت چهارم شهرزاد از فصل سوم + جزئیات

مجله خبری: نقد و بررسی قسمت چهارم شهرزاد از فصل سوم + جزئیات

دیدگاه‌ها برای مجله خبری: نقد و بررسی قسمت چهارم شهرزاد از فصل سوم + جزئیات بسته هستند

به گزارش مجله فیلم

بعد از سه قسمت ابتدایی مجموعه «شهرزاد» که حسابی پرحادثه بودند و ریتم تندی هم داشتند، قسمت چهارم کمی کندتر و ایستاتر بود. حوادث کمی در این قسمت روی می‌دهد و بیشتر شصت دقیقه قسمت چهارم به گفتگو میان کاراکترها به‌ویژه شهرزاد و هاشم و شهرزاد و فرهاد می‌گذرد. این کندی ریتم، یک مزیت دارد که در فصل دوم نیز شاهدش بودیم و آن فرصت درخشش کاراکتر فرعی چون مرضیه با بازی خوب فریبا متخصص است که بسیار زیبا از طریق هنر دیالوگ‌نویسی فتحی که بی‌شباهت به دیالوگ‌های ماندگار علی حاتمی نیست، یک کاراکتر باورپذیر از زنی خانه‌دار و سنتی که در آن دوره می‌زیسته است را ارائه می‌دهد.
مهم‌ترین حادثه قسمت چهارم، لو رفتن نقشه نه‌چندان حساب‌شده فرهاد و یارانش برای فرار دادن دکتر مصدق است. رویدادی که باعث می‌شود نقش هوشنگ (رامین ناصر نصیر) در روایت مهم‌تر و پررنگ‌تر جلوه کند و خبرچینی‌های گاه‌وبیگاه او برای قباد حالا همه شخصیت‌ها را در یک بزنگاه اساسی قرار داده است.

در لحظات پایانی این قسمت شاهد رو شدن خیانت هوشنگ به حمیرا هستیم و همین رویارویی می‌تواند سرنوشت خیلی چیزها را عوض کند و موقعیت هوشنگ را به‌عنوان خبرچین قباد تحت تأثیر قرار دهد، گرچه به نظر می‌رسد که قباد آن اطلاعاتی را که برای از میان برداشتن فرهاد نیاز داشته است را به دست آورده است.
از طرف دیگر، شیرین با واقعیت مرگ عمه بلقیس روبرو می‌شود. شیرین که دیگر هیبت آن دختر نازپرورده و ازخودراضی را ندارد، با شهرزاد پیمان همبستگی می‌بندد، پیمانی که به نظر می‌رسد هدف مشترکی ندارد. شیرین می‌خواهد از قباد انتقام بگیرد اما شهرزاد به قول خودش می‌خواهد این حیوان وحشی را رام کند؛ و البته که قباد در هر قسمت رام نشدنی‌تر از قبل ظاهر می‌شود و همچنان جذاب‌ترین و گیراترین کاراکتر مجموعه «شهرزاد» است.
عشق میان شیرین و صابر نیز فعلاً مسکوت مانده و در این قسمت ابعاد جدیدی از آن نمی‌بینیم اما لحظه‌ای شاهد بازگشت جنون شیرین هستیم که نشان از درمان ناکامل او و خطر بازگشت بیماری وی در هرلحظه است که می‌تواند تمام نقشه‌ها را نقش بر آب کند.در قسمت چهارم خبری از بهبودی و دم‌ودستگاه شیطانی‌اش نیست اما مسلماً در قسمت‌های بعدی شاهد بازگشت این کاراکتر خواهیم بود و حتماً قسمتی از سرنوشت شهرزاد به بهبودی و همسر فراری‌اش گره خواهد خورد؛ اما مهم‌ترین غایب این قسمت اکرم است که به‌تازگی از مرگ رهایی یافته است و با کمک سروان آ پرویز فرار کرده است. در تیزری که از قسمت بعدی می‌بینیم اکرم حقیقت مرگ بزرگ آقا را به سروان می‌گوید و همین یک فقره کافی است تا دردسری عظیم را برای خاندان دیوان‌سالار به بار آورد.
اما کلیدی‌ترین موضوعی که در قسمت چهارم مطرح شد، مسافرت آتی هاشم به کاشان است. هاشم تاکنون زیرکانه توانسته تمام توطئه‌های قباد را خنثی کند و مانعی اساسی بر سر راه نقشه‌های اوست. عزیمت هاشم می‌تواند در مسیر نقشه‌های قباد نقطه عطفی باشد. ازآنجایی‌که مهدی سلطانی اولین بازیگری بود که با انتشار تصویری از خودش در کنار ترانه علیدوستی خبر از پایان فیلم‌برداری مربوط سکانس‌های خودش در «شهرزاد» داد به نظر شما ممکن است هاشم از این سفر سالم برنگردد؟همچنین در تیزرهای فصل چهارم صحنه‌هایی از دستگیری فرهاد دیدیم و در این قسمت هم شاهد ردوبدل شدن گفتگوهایی میان شهرزاد و فرهاد بودیم که از شباهت روزگارشان با دوره کودتا سخن می‌گفتند و احتمالاً به‌زودی نقطه اوجی در روایت «شهرزاد» حادث خواهد شد. اینکه قباد در این اتفاق چه سهمی خواهد داشت سؤالی است که هنوز باید برای پاسخش صبر کنیم.
درنهایت قسمت چهارم «شهرزاد» مانند فصل دوم بی افت‌وخیز طی شد و بااین‌همه جاسوس‌بازی و تعقیب و توطئه بی‌شباهت به سریال‌های کره‌ای مثل جومونگ نبود؛ اما حسن فتحی کارگردان چیره‌دستی است و باید از این آرامش قسمت چهارم ترسید؛ زیرا بیش از هر چیزی این آرامش شبیه آرامش قبل از طوفان است.همچنین بخوانید:
آنچه تاکنون در فصل سوم شهرزاد گذشته است

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: بلاگ نماوا” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

Post Views: 0منبع خبر

گرد آوری : مجله فیلم

movie – Movie news – اخبار فیلم – عکس فیلم – سریال

The post مجله خبری: نقد و بررسی قسمت چهارم شهرزاد از فصل سوم + جزئیات appeared first on فیلم.

چقدر به این مطلب علاقه داشتید؟

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.